Sobota 6. října 2007 - 3. celostátní misijní kongres dětí - Aktuality - Římskokatolická farnost u kostela svatého Jakuba
Aktuality 
Aktuality 
  Hlavní stránka  

  

 
 

 OPRAVY CHRÁMU 

 

 KONTAKTY 

 

 BOHOSLUŽBY 

 

 AKTUALITY 

 

 FARNÍ ZPRAVODAJ 

 
 FARNÍ RADA   
 FOTOGALERIE   
 SVÁTOSTI A MODLITBY   
 DĚKANSTVÍ BRNĚNSKÉ   
 ODKAZY   

Prohledat WWW.SVATYJAKUBBRNO.WZ.CZ  

 

   

      Historie       O svatém Jakubovi       Prohlídka kostela       O farnosti      Aktivity

Aktuální ohlášky

Nedělní texty

Liturgie hodin

Jakubský ples

Sobota 6. října 2007 - 3. celostátní misijní kongres dětí

  

fotogalerie V sobotu 6. října 2007 se v Brně setkaly děti ze všech českých a moravských diecézí. Poutníky pozdravil i zástupce Svatého otce Benedikta XVI., apoštolský nuncius v ČR arcibiskup Diego Causero - v našem kostele se mu program velice líbil! Hlavním koordinátorem Misijního kongresu dětí je totiž Papežské misijní dílo dětí, jehož ředitelem je otec Jiří Šlégr.

V našem kostele se o program postaralo 50 dobrovolníků. Někdo se postaral o program, někdo o techniku, někdo o moderování, někdo napekl buchty, někdo nazdobil kostel kytičkami:), někdo navařil guláš a další se starali o občerstvení a dělaly spojky mezi kostelem a farou. Den se vydařil i sluníčko svítilo. Odpoledne vyvrcholilo bohoslužbou na Petrově. Ze zahraničí přijali pozvání zástupci římského Generálního sekretariátu Papežského misijního díla dětí a delegace Papežských misijních děl (PMD) ze Skotska, Polska a Slovenska. S požehnáním na cestu odjeli malí poutníci domů. Možná někdo z nich bude misionářem? Uvidíme... Jedna 10 letá holčička prohlásila na otázku kde se ti nejvíce líbilo?: U svatého Jakuba, protože tady nám řekli o Bohu a mluvilo se misijích, to nikde jinde nebylo. V jiných kostelích byly soutěže apod., ale stejně se mi nejvíc líbilo u Jakuba... Tak toto byla odměna veliká, nemyslíte?
  
08.10.2007 - 09:44, Kategorie: Aktuality
  
Mobilní verze webu